Батьки все частіше забирають дітей зі школи: що сталось

Батьки все частіше забирають дітей зі школи: що сталось

Дуже гучна, і та, яка завжди викликає дискусії: альтернативна система освіти – хоум-скулінг набирає обертів.

Чи такий він страшний, як про це говорять, і в чому полягає такий невідомий для нас напрям?

Хоум-скулінг, або іншими словами, “домашня освіта”, “навчання на дому”, досі часто викликає асоціацію освіти для не здорової дитини, або тієї, яка потребує особливого освітнього догляду та контролю. Втім, ми часто забуваємо, що нове покоління росте в час модернізації суспільних потреб, виходу за рамки і виховання кожної дитини, як особистості. Новий Світ направляє освітній вектор у щось глибше і свідоміше. Все частіше і більше з’являються молоді, прогресивні вчителі, які готові вкласти всі свої ресурси для “великої справи”, і прямо живуть роботою. Все більше нових систем і навчальних програм, підібраних під темперамент кожного окремо.

Під шум новизни і розвитку, хоум-скулінг спробували багато прогресивних мам, які на весь інтернет діляться як негативним, так і позитивним досвідом. Та про це пізніше, варто лише відмітити причину переходу на такі системи. Це болить, бо мами обирають альтернативу, зазвичай саме через розчарування у звичайній школі та викладачах.

У відчай впала і киянка, Nadia Rogozina, яка на своїй сторінці у фейсбуці поділилася власними думками:

“Я прокинулася в холодному поту. На вулиці лише почало світати. Мені вкотре наснилося, що треба знову йти в школу. 😱😰 Цей нічний кошмар переслідував мене вже 13 років. Снився раз на кілька місяців. І викликав суміш з гніву, образ, сорому і безпорадності. І лише 3 роки тому я від нього позбавилася. Не знаю, як в кого, а у мене зі школи більше негативних спогадів, ніж позитивних 😏 Звісно, це був лише мій особистий досвід, і я не кажу, що так завжди.
Але коли Софі вкотре вчора прийшла зі школи плачучи, ми знову підняли вдома тему про домашнє навчання. Я давно про це думала, але не пускали страхи. Бо це по-новому. Бо так ми ніколи не робили… А що з цього вийде? А раптом буде лінитися?
Десь місяць тому я їй поставила умову: якщо покажеш свою самостійність, обіцяю навчання вдома. І Софія сама собі призначила графік навчання і сама його сумлінно дотримувалась. І тут вчорашня історія з публічним приниженням зі сторони вчительки. Рішення було прийняте остаточно.
Але вже сьогодні я ледь було не відмовилася від ідеї… Після візиту до управління освіти. Не встигла навіть договорити питання, як у відповідь почула КРИК! На рівному місці. Двоє освітян (один з них вигукував, що він директор школи) накинулися на мене зі словами, що я вигадую і такого не існує! Мої доводи про те, що маю аж кілька знайомих сімей, де діти навчаються вдома, не працювали. Я вийшла ні з чим і в погано у настрої.
Але все змінив дзвінок від Ольга Бартиш. Вона – досвічена мама хоум-скулера (хоч і не любить це слово 😁). Все виявилося навіть простіше, ніж я думала”, – ділиться молода мама.

Жінка повідомила, що найближчим часом подає документи до школи дистанційного навчання і пообіцяла ділитися досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *