, ,

Бурлекно-травестійна поема та гучні оплески для волинських акторів

Бурлекно-травестійна поема та гучні оплески для волинських акторів

У Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка відбулася прем`єра легенди-містерії “Енеїда”, на яку я чекала давно.

Буває, часом люди запізнюються, коли вже дуже хочеться кудись потрапити. Бо, наче, все у світі змовилось проти тебе. Але не цього разу.

Як варто йти в театр? Не читаючи правил етикету та поведінки в залі, я мовчки помчала в центр. І не тому, що забула, чи не хочу. Просто це – моє найулюбленіше місце і я давно вже вивчила, як там поводитись.

На вулиці було на диво тепло. Це означало, що вечір буде мати приємне продовження. Для мене означає. Так, я люблю тепло. Воно нас зустрічало і на вході в театр: приємні вітання, програмка в руки, і після двох хвилин біля дзеркала я сиділа вже на своєму зручному сидінні серед рядів.

Ще лишалось хвилин десять до початку. Мала змогу вимкнути телефон та зручненько вмоститись. Навколо панувала метушня: приємні люди у красивих вбраннях проходили повз та шукали свої місця за квиточком. Відчувалась гармонія та вишукана атмосфера. Я затамувала подих: як добре тут.

Одна хвилина. Світло гасне. Почалось!

“Енеїда” – бурлескна поема, яку написав Іван Котляревський, який започаткував становлення нової української літератури. Даний перфоманс був представлений нам у двох діях, режисером Ярославом Ілляшенком.

Це було прекрасно! Я на вечір поринула у пригоди Енея, троянського отамана, який пережив розруху батьківщини ворогами. Довгі роки поневірянь з часом переросли у глибоке натхнення. Еней, спільно зі своїм військом, заснував свою омріяну державу в Римі, майбутню імперію.

 

Як каже матінка вікіпедія, ця поема написана в добу становлення націоналізму та романтизму в Європі, на тлі ностальгії української еліти за козаками та їх державою, ліквідованою Росією в 1775-1786 роках. Про культуру 18 століття, красу мови та цікавий сюжет. Про натхнення і довгу життєву дорогу. Актори зуміли передати все в найкращих фарбах і кольорах, приправивши враження власними емоціями, грою світлом, та професійними постановками, танцями.

Як приємно, що наші, волинські актори, отримують дозу таких гучних оплесків!

Та який сенс читати, якщо можна прийти та подивитися? У четвер, 19 жовтня, на вас чекає ще один день прем`єри даної легенди-містерії. Ловіть свою дозу натхнення!

Текст: Сніжана Ліщук

Фото: Наталія Капітанець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *