, , , ,

Частинка душі у картинах волинського художника.ФОТО

Частинка душі у картинах волинського художника.ФОТО

У середу, 6 вересня, в ТРЦ ПортCity відбулося відкриття персональної виставки картин відомого волинського художника.

Тепер, впродовж місяця, цінителі мистецтва можуть насолодитися глибокими картинами митця, і навіть купити собі ту, яка сподобалась найбільше за все.

Павло Варварик – джерело натхнення. Людина, з великим серцем і широкою душею.Його виставка «Вікна в світ» викликала чимало позитивних емоцій. Усі картини були написані у двох стилях: сюжетні картини та портрети.

“Для кожного художника важливо влаштовувати виставки, тому що в такі миті митець «оголює» себе перед публікою. Він показує свою душу, свій стан, і якщо бачить зацікавлення цим відвідувачів, дуже радіє”, – ділиться враженнями дружина Павла, Світлана.

Увесь вечір відвідувачі могли спостерігати за потужною взаємодією між Павлом та Світланою. Не дарма картини переповнені такою енергетикою.

Сам Павло розповідає, що персональна виставка – це підсумковий захід, який показує, чого на даному етапі досягнув митець. Оскільки в Луцьку є доволі мало просторів, де відбуваються такі виставки, де можна поспілкуватись безпосередньо з самими художниками,  «Вікна в світ» – важливий етап у його житті.

Тепла ненав`язлива атмосфера, під акомпанемент бурхливих обговорень додавала естетики заходу. Кожен міг доторкнутись до прекрасного, та поділитись враженнями від чуттєвих моментів на картинах.

Журналістка, поціновувачка творчості Маша Пилипчук, у вільний від основної роботи час, займається інформаційною підтримкою мистецьких проектів. Завдяки проекту Art Talents Collection, вона познайомилась з багатьма художниками, серед яких був і Павло. Жінка поділилась, що їй подобаються люди, які проживають своє життя на повну. Павло живе без огляду на думку експертів, не звертає увагу на те, що думають інші, а робить те, що йому по кайфу в даний момент. Наразі – це мистецтво. Маша додає, що цей чоловік успішний у всьому, за що брався. Самодостатня людина, яка здійснила всі свої прагнення, успішно займається тим, що йому справді подобається. Картини цього чоловіка наповнені теплою енергетикою, приємними почуттями та емоціями. «Саме тому писати про Павла – справжнє задоволення», – підсумовує Маша.

Журналу «Лампа» вдалось поговорити з Павлом особисто:

Журналіст: Скажіть, Павле: виставка – романтична. А в душі ви – романтик? Чи вчиняли ви якісь романтичні вчинки?

Павло: Я займаюсь живописом останніх чотири роки. До того, після здобуття початкової художньої освіти, по класу станкового живопису, я не брав, 30 років, пензля в руки. 23 роки свого життя віддав службі в армії, тому… можливо я і був романтичною людиною, але ті речі, якими я займався аже ніяк не спонукали до романтики. А можливо воно весь той час накопичувалось, і лише тепер з мене «виходить» ця романтика. Але це те, що мені подобається, і те, що я буду робити надалі.

Ж: Скільки часу в день ви витрачаєте на написання картини?

П: Це відбувається досить спонтанно. Особисто мені для цього потрібно мати якусь енергію, поштовх. Я можу прокинутися, сісти, і увесь день присвятити написанню картини. Інколи це може бути дві-три години на день. Це залежить від багатьох факторів, бо є ще життя, свої власні справи.

Ж: Художником – народжуються? Чи потрібно працювати над цим? Що можете порадити початківцям, які хочуть розвинути в собі цей талант?

П: Є митці, які народжуються з певним потенціалом, який допомагає в цьому. Але такі навички можна розвинути в собі, якщо дуже хотіти. Потрібно працювати над собою, і вкладати в роботу частинку себе.

Ж: Середньостатистичний лучанин, який щодня ходить на роботу, часто потребує відпочинку чи розрядки. Часто такою розрядкою може бути сон, чи малювання. Чи потрібна вона художникам, і чим вони , та особисто ви, можете займатись, щоб відпочити від малювання?

П: Я займаюсь написанням картин виключно у свій вільний час, коли приходить натхнення. Весь інший час відпадає на власні справи. Особливого відпочинку від малювання не потрібно, але бувають винятки. Я сам по собі не слабкий чоловік, але цілодобове написання картин мене виснажує. Це все відбувається тому, що кожен митець віддає частинку душі у своє творіння, від цього зникає і фізична сила. Для відпочинку в такому випадку найкраще підходить міцний сон та проведення часу з близькими людьми.

Ж: Наступна виставка – яка вона? Чи є вже подальші плани на майбутнє?

П: У нашому сучасному світі все дуже швидко змінюється, і можуть змінитись мої думки. Навіть, якщо є певні плани, не можу бути точно впевненим, що вони такими ж і залишаться.

 

Розмовляла Сніжана Ліщук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *