,

Костянтин Портян: «Улюблена робота приносить гідну заробітну плату».

Костянтин Портян: «Улюблена робота приносить гідну заробітну плату».

На вулицях Луцька та Волині часто з’являються мистецькі об’єкти, красиві конструкції та композиції. Усі роблять селфі біля них, довго розглядають, але мало хто знає майстрів таких див. Костянтин Портян – один з митців, роботами якого можна насолоджуватись вічно. Чоловік займається ландшафтним дизайном та дизайном інтер’єру. Саме він – приклад того, що любов до роботи приносить успіх та визнання.

Про своє життя, роботу та мотивацію чоловік розповів інтернет-виданню «Лампа».

Чому ви вирішили пов’язати своє життя з дизайном?

Я з дитинства цікавився таким. Навчався в художній школі, вкінці навчання там можна було вибрати напрямки: дизайн одягу, дизайн і живопис. Раніше такого слова як «дизайн» ніхто не знав, це було новинкою. Наш директор художньої школи запевняв, що через десять років це слово буде модним, а професія стане відомою та затребуваною. Отож я обрав дизайн, почав вивчати що це таке і вклинюватись у цю справу.

А що вас завело в художню школу? Чому вирішили туди піти?
Бо я вдома обмалював все, що можна було розмалювати: стіни, папір, то мене завели туди, щоб я вже вдома не малював (сміється).

Як ваша мама ставилась до професії дизайнера? Чи казала, що це непотрібна професія, і що треба чимось іншим зайнятись?

Ні, моя мама – творча людина, вона розуміє це. Брат займається музикою, я – дизайном. Вона підтримує нас у цьому.

Що ви можете порадити початківцям, які хочуть пов’язати своє майбутнє з дизайном?

Це дуже серйозно (посміхається). Найголовніше, щоб тобі подобалась твоя робота. Не важливо, чи це дизайн, чи щось інше. Якщо тобі подобається, це приносить задоволення, і все гарно виходить. При такому розкладі улюблена робота приносить гідну заробітну плату. Люди теж бачать і коли ти робиш щось класне, то воно коштує грошей.

Чи правильна, на вашу думку, фраза, що з талантом народжуються, чи його можна розвинути?

Дивлячись в чому. Хоча я вважаю, що в кожного є здібності. В когось – до музики, в когось – танці, абощо.

А якщо людина все життя займалась точними науками, а потім різко вирішила зайнятись дизайном, чи є можливість того, що на неї чекає успіх?

Я знаю багато таких випадків, коли людина займалась математикою абощо саме через настанови батьків, або людина довго шукала себе, а потім проявила себе з найкращого боку саме у творчій сфері. А є люди, які для загального розвитку ходили на якийсь гурток чи курси, а потім це стало їх професійною діяльністю.

Яке з замовлень, які ви виконували, стало найулюбленішим?

(думає) Важко сказати, тому що мені подобається не так замовлення, як процес виконання. З часом міняються смаки, але всі проекти, над якими я працюю, я люблю.

А чи були у вас провальні проекти?
Ні, провальних не було. Бували важкі, в процесі яких доходило до конфліктних ситуацій, чи непорозумінь, але не провальні. Після деяких проектів задумувався ,чи варто займатись дизайном далі, але я впорався з ними.

Що потрібно для того, щоб правильно спілкуватись з замовниками?

Потрібно розвивати свій словниковий запас, читати багато книг. При спілкуванні з замовником потрібно вміти доступно пояснювати.

А яку ж літературу читаєте ви?

Люблю книги, не пов’язані з дизайном. Читаю філософію, історію. Про дизайн регулярно читаю в інтернеті.

За чим можна розпізнати професіонала? Як він має виглядати?

Професійного дизайнера потрібно розпізнавати за його роботами. Окрім цього дизайнер має мати свій стиль, свій образ. Але це не означає, що стереотипна думка про обов’язкові атрибути художника – берет та шарф, тут доцільна.

Що зараз в тренді?

Зараз в тренді мінімалізм. Чим простіше, тим краще. Мінімум декору – максимум простору. Але тренди дуже швидко міняються.

Де ви черпаєте натхнення?

Як на мене, для дизайнера не потрібне натхнення. Йому потрібне завдання. Дизайнер, це не художник, який чекає на музу і творить заради краси і задоволення так як хоче. Дизайнер це проектант, який вирішує певну задачу для замовника. У нього є технічне завдання, ряд обмежень та певні функції, які повинен забезпечувати проект. І чим більш деталізоване завдання тим якіснішим буде рішення. Тому дизайнеру більше потрібне вміння творчо мислити і генерувати ідеї незалежно від погоди, ніж натхнення. А муза приходить, коли твій проект реалізовують за гроші замовника. Завжди приємно на це дивитись.

А взагалі натхнення для мене – сон, прогулянки на свіжому повітрі, виставки та подорожі.

На вашу думку, чи є майбутнє в сфері дизайну? Чи є можливість того, що скоро це стане не актуальним?

Звичайно, що є. Хоча на сто відсотків ніхто не знає. Я читав цікаву статтю про те, що є припущення того, що творчі професії замінить штучний інтелект. Зараз є багато функцій обробки фото, які можуть в майбутньому замінити роботу художника. Та ж сама історія з плануванням квартир чи ремонтом. А от ландшафтний дизайн, думаю буде популярним дуже довго.

Костянтин – натхненник багатьох людей. Його роботи довершені і досконалі. А ви стикалися з його проектами?

Розмовляла Сніжана Ліщук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *