, , ,

Роби те, що любиш, - луцька майстриня про улюблену справу

Роби те, що любиш, - луцька майстриня про улюблену справу

Пишаюся цим теплим роликом! Тут магія!

Назбиралося за багато років кілька фактів про Лялюсі , якими хочу поділитися. Отож поїхали:

 • Малишів почала робити 8 років тому, перші були безкаркасні, відрізнялися практично усім від теперішніх.
 • Продавала лялі на вул. Лесі Українки. Щоразу як були в наявності я тарабанила стіл, кілька сумок і стояла. Сама б почати це я точно боялася. А почалося все з ініціативи однієі хороші людини, яка також продавала аксесуари хендмейд. І ми без всілякого стола на розкладеній цупкій матерії мостилися біля собору в центрі. Там ще продавали бабусі мед, глину для обличчя, сиділи букіністи з книгами… Ми продавали за копійки і з острахом дивилися, чи бува не йде міліціянт. Гг, ліхой 2011 рік. То було весело! А потім кілька років по тому діяв проект “Мистецька вулиця”. Отож на Лесі Українки і до нині можна виставити свої рукотвори.
 • На сьогодні в мене записано 938 замовлення. Облік замовлень почала вести з 2012 року. В одному замовленні може бути від 1 до 30 лялічок, а отже їх по світу вже кілька тисяч.
 • У 2015 році свою Лялю – копію вподобав та ретвітнув американський актор і фронтмен групи 30 Seconds to Mars -Джаред Лєто. До цього офіційний акаунт гурту в твітері теж двіччі ділився на свою сторінку лялями-копіями учасників гурту. Скріни з того часу я зберігаю як важливий документ

 • Саме завдяки моїй справі життя я маю нині ті знайомства і цінності , які точно не досягла б без ляль. Лялі допомогли у вирішенні справ, у зменшенні відстані, у налагодженні стосунків. Я знайомилася і спілкувалася з на мою думку недосяжними особистостями , і все завдяки тому , що колись десь вони помітили Лялю і хотіли поспілкуватись з автором. 
 • Завдяки ремеслу були і надіюсь будуть в моєму житті численні конкурси і інтерв’ю. Найперше живе спілкування на камеру про лялі відбулося в м.Дубно, програма “Тет-а-тет з Людмилою Гайдук”, 2012 рік, зима, Іванка поїхала сама в морозище і непогоду, але яка теееепла була зустріч. Потім було близько 6 публікацій в різних Волинських виданнях, статті в газетах і журналах. Прямі ефіри, участі в телевізійних програмах Луцька. Виставки в закладах нашого міста. Також оскільки мала досвід в багатьох видах ручної роботи, праці з дітками, то двічі брала участь і перемагала у Стипендіальному проекті “Тільки разом” , але передували тому всьому лялі.
 • Ляля тепер живе в практичного психолога, людини батарейки і професійного лайфкоуча Наталії Холоденко. Подарувала я їй особисто. На тренінгу в Києві.
 • Лялю замовляли для співачки Джамали, також для литовського гурту “Beissoul & Eіnius”. На ATLAS WEEKEND ці ж лялі фотографував Іван Дорн. Маю теж цей знімок. Потім з офіційної сторінки гурту мені прийшло повідомлення-захоплення, сказали що маю золоті руки. А потім з лялями вони зняли ролик-запрошення на Коктебель фест.
 • Лялі живуть по всій всій Україні. А що найбільше тішить у більше 15 країн світу. Майже по всій я Європі, у США та Великобританії гріють будинки моі лялі.
 • Колись я робила метрову Лялю. В магазин біжутерії, вона стояла десь два роки у ЦУМі. Охххх і провозилася я з такою роботою. Але то все безцінний досвід.
 • Перші моі продажі були завдяки курсам англійської , які я відвідувала. Саме там викладач запропонувала розвісити моїх янголиків до зимових свят. Там і був один з перших досвідів персонального майстер-класу. Я проводила для дорослих всілякі уроки творчості.

 • Продавала лялі я на вулицях Праги , нелегально. Але завжди успішно.. Ставала на вузенький вулиці серед магазинів з всіляким добром і скромно чекала на покупку, поки ноги тримали. А одного разу присіла від втоми біля ляль. І мені кинули милостиню. Отаке було. І я щаслива цьому досвіду. Скільки слів подяки , компліментів я почула в сторону ляль від туристів. З різних різних країн.
 • Я веду список країн і міст де є моя малеча.
 • Маю свідоцтво про авторське право та патент на вироби.
 • Для закордону є он-лайн магазинчик Etsy, який відносно нещодавно розпочали і з веденням якого мені допомагають.
 • Я мрію щоб лялі ожили чи в мультику чи в книзі, такі собі зробити комікси)
 • В мою справу не вірила чоловіча сторона моєї сім’ї. Батько називав всі роботи і спроби пилозбірниками
 • Поки не розкрилася в лялях підробляла промоутером, покоївкою в готелі, флористом (мене на мало вистачало, через страх і невпевненість), а в той час коли вже інтенсивно зайнялася виготовленням, працювала продавцем в магазині для творчості.
 • Найбільше замовлення склало 56 ляль. Потім я дізналася що це не для конкретних людей а на продаж в Німеччину в магазинчик. Там зривали всі бірки з виробів. Але я завдячую тому періоду, адже це досвід. А ще від цього замовлегня я купила свій хоч і б/у фотоапарат. Була молода-зелена.
 • Вагомий внесок в мою працю внесла студія флористики з улюбленою Катьою Флорою. Адже саме там в свої дитячо-юнацькі роки я дізналася про види різних матеріалів. Саме там я отримала натхнення квітами, та виробами з сіна. Катя постійно казала, що в мені є потенціал, це тоді дуже живило мене , таку затуркану і малу переляканку.
 • Ляля-копія художниці Фріди Кало продалася 4 рази, з них 2 за кордон.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *