,

Секрет успіху від луцької адвокатки

Секрет успіху від луцької адвокатки

Луцька адвокатка Яна Чуріна дала інтерв`ю для українського журналу “PeopleUa”.

Там вона розповіла про свою професію, громадську позицію та поділилася секретом успіху.

PeopleUa: Пані Яно, розкажіть, з чого і як саме розпочалася ваша адвокатська кар’єра?

Яна Чуріна: Моя юридична кар’єра почалась з першого курсу навчання, я працювала спочатку помічником юриста, помічником адвоката, юристом, паралельно навчаючись в університетах. Працювала в Київських юридичних фірмах, адвокатських об’єднаннях.

PeopleUa: Пані Яно, зазвичай, левова частка адвокатів – це чоловіки. Чому Ви вирішили присвятити себе адвокатурі?

Яна Чуріна: Я не поділяю професії на чоловічі та жіночі, кожен повинен займатися тим, що подобається, в чому відчуває себе професіоналом та прагне розвиватися.

PeopleUa: Як, на Вашу думку, юридична фірма повинна працювати в ідеалі? Що потрібно для того, аби бути не просто конкурентоспроможним, але й кращим серед кращих?

Яна Чуріна: На мою думку, має бути постійне підвищення кваліфікації, робота в команді задля досягнення спільної мети, оскільки лише комплексний підхід у вирішенні серйозних юридичних питань може мати певний успіх. Для того, аби бути кращим серед кращих, необхідно професійно і відповідально ставитися до кожного клієнта.

PeopleUa: Нещодавно ви повернулися із Іспанії. Яка була мета Вашого відрядження в професійному юридичному полі?

Яна Чуріна: Cемінар влаштовувала Асоціація шкіл політичних досліджень при Раді Європи на тему: «Витоки правової свідомості». Семінар проходив в місті Сеговія, яке своїм прикладом показало колосальний рівень розвитку громади. Це актуально для нас, тому що іде процес децентралізації влади та створення територіальних громад, який, на мою думку, вкрай необхідний на Волині та в інших регіонах.

PeopleUa: Як Ви гадаєте: чи може адвокат відмовити людині у своїй допомозі? У яких випадках?

Яна Чуріна: У кожного адвоката є певні моральні норми. Якщо проблемна ситуація, яку потрібно вирішити, повністю розходиться з особистими переконаннями адвоката, то він має право відмовити у веденні цієї справи. Проте у такому випадку потрібно надати кваліфіковану консультацію  або перенаправити до спеціаліста, який зможе допомогти.

PeopleUa: Як Ви вважаєте, що є «головним болем» волинян?!

Яна Чуріна: Я не можу говорити за всіх, для мене, наприклад, найбільший біль Волинської області та всієї України – це корупція.

PeopleUa: В народі кажуть: «Усі наші проблеми від незнання законів». Проте й зміни в законодавстві відбуваються доволі часто. З яких джерел Ви отримуєте інформацію щодо нових змін?

Яна Чуріна: Я слідкую за оновленнями офіційних урядових порталів. Крім того мені приходять юридичні та бухгалтерські періодичні профільні видання на електронну пошту, в соціальних мережах. Проблем із джерелами свіжої інформації, на щастя, в нашому сучасному світі немає.

PeopleUa: Які ТОП 5 порад безкоштовно можете дати нашим читачам?

Яна Чуріна: Знайте свої права, але не забувайте про обов’язки.

Використовуйте 63 статтю Конституції України.

Завжди вчасно оформляйте всі документи.

Прагніть до вирішення проблем шляхом медіації.

Відповідально ставтеся до своїх фінансових зобов’язань і завжди майте номер телефону хорошого адвоката.

PeopleUa: В яких справах Ви профі (господарських, адміністративних, кримінальних, цивільних)?

Яна Чуріна: Скажу краще, чим я люблю займатися. По специфіці роботи у мене є справи усіх категорій, проте найбільше до вподоби займатися господарськими справами.

PeopleUa: А чи були у Вашій практиці програші?

Яна Чуріна: Якщо в людини, на мою думку, немає шансів, або їй не варто іти судовим шляхом, я говорю їй про це завжди прямо. Якщо я берусь за справу, то я стараюсь її довести із тим результатом, який потрібен клієнту, адже бачу в ній перспективу і фактично знаю, як досягти результату. Але, звичайно, програші бувають, і до цього треба ставитися по-філософськи, виносити певний досвід і не робити помилок в майбутньому.

PeopleUa: Яку справу у Вашій адвокатській практиці можете назвати резонансною?

Яна Чуріна: Напевно, це справа бійців батальйону Світязь, коли держава виплатила хлопцям не в повному обсязі матеріальну допомогу в зв’язку з інвалідністю. Ми пройшли 2 інстанції, відсудили суттєву матеріальну компенсацію. Сюжети показували на  національному телебаченні, писали ЗМІ, відповідачем по справі було Міністерство внутрішніх справ. На щастя,  державний механізм вдалося зупинити та відсудити ті кошти, які їм по праву належали.

PeopleUa: Традиційне питання від нашого видання: у чому Ваш секрет успіху?

Яна Чуріна: Наполегливість, вміння досягати бажаного результату, постійне самовдосконалення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *